«ХотАртХол» - перша молодіжна галерея у Львові, покликана експонувати мистецькі дебюти, а саме втілювати ідеї молодих авторів візуального, аудіального та мультимедійного мистецтва.


Ідея створення у Палаці виставкової галереї виникла в процесі розробки стратегії розвитку установи до 2025 року. До дискусій ми залучали менеджерів культури Львова, партнерів із Любліна, представників культурних та креативних індустрій, бізнесу, влади міста.

Мета виставкового простору - вирішити кілька проблем. Зокрема, повернутись до історичної справедливості, тобто функціоналізму в інтер`єрі Палацу, який був втрачений після перебудови 80-х років. Крім того, поява сучасної галереї дозволила менеджменту Палацу нарешті говорити "так" митцям, які звертаються з приводу експозицій.

Із листопада 2019 і до травня 2020 року команда Палацу Гната Хоткевича проводила активну кампанію із просування ідеї створення першої молодіжної галереї у Львові. Результатом стала перемога "ХотАртХолу" на платформі "Спільнокошту": завдяки кожному небайдужому громадянину проєкту вдалося зібрати 82 тисячі гривень із 80-ти необхідних. Додатково Палац Гната Хоткевича отримав 6 тисяч євро дофінансування на галерею "ХотАртХол" від програми підтримки Європейського Союзу "House of Europe". Ці кошти команді Палацу вдалося залучити, вигравши великий інфраструктурний ґрант у краудфандинговій номінації. Проєкт "ХотАртХол" випередив у конкурсі чотири інші проєкти-претенденти з різних частин України.


Проєктом передбачається створення галереї у двох холах Палацу Гната Хоткевича (цокольного і першого поверху) загальною площею 249,5 м2.

Авторка концепції галереї - Діана Ігнатенко

Проєктна менеджерка проєкту - Юлія Рудюк

Візуалізація - Віталій Шидей

Команда проєкту - Олександра Онишкевич, Мар'яна Пелешко, Богдана Брилинська, Северин Стецюк, Наталія Кідиба.