У грудні 2015 року Львів увійшов до Мережі креативних міст ЮНЕСКО, здобувши титул “Місто літератури ЮНЕСКО”. Новий статус міста означає для нього вихід у світовий літературний простір, розвиток літературного туризму та можливість різноманітної творчої співпраці на міжнародному полі. Це не просто велика кількість подій, яких і нині не бракує – а системний розвиток міжнародного літературного життя на базі Львова. Офіс Міста літератури від 2016 року розташований у Палаці Гната Хоткевича.

Основними напрямками підтримки від ЮНЕСКО є міські проекти, спрямовані на розвиток читання, літературної творчості та видавничої справи. Вони реалізовуються за рахунок міського бюджету та інвесторів, спонсорів, донорства і грантів, а також міжнародних фінансових ініціатив. Крім того, у Львові започаткували вручення всеукраїнської Премії міста літератури ЮНЕСКО для авторів і перекладачів україномовних книг. Згідно з програмою Міста літератури вже проведено різноманітні заходи щодо підтримки книговидання і перекладів у Львові, відкриття літературних ініціатив, спрямованих на вимушено переміщених осіб та учасників АТО на Сході України, здійснено проекти для читачів поважного віку, дітей та підлітків.

Мережа креативних міст ЮНЕСКО створена 2004 року; всі її учасники співпрацюють над проектами у сфері розбудови індустрії культури, обміну досвідом із організації подій та розробки планів економічного розвитку міст у тісному партнерстві із локальними та міжнародними форматами подій і активностей в сфері розвитку суспільства і культурного життя міст-учасників.

Джерело: Місто літератури ЮНЕСКО