Виставка «Метаморфози» Макса Сіра

Подія відбудеться у міському палаці культури ім. Гната Хоткевича у приміщенні “Галерея ХотАртХол”.Детальніше про приміщення.

Дата проведення: 09 Вересня  18:00 Чт

Ціна події: Вхід вільний

Адреса: Кушевича, 1

Із 9  по 15 вересня у галереї "ХотАртХол" Палацу Хоткевича буде проходити виставка митця із Чилі, який протягом останніх років живе і творить у Львові. В експозиційному просторі Палацу Хоткевича Макс Сір презентуватиме виставку "Метаморфози", яка є рефлексією автора на оповідання Франца Кафки "Перевтілення" (переклад англ. "The Metamorphosis" – "Метаморфоза"). 

Відкриття виставки відбудеться 9 вересня о 18:00. Вхід вільний

Спеціальні гості відкриття виставки:

Макс Сір – автор виставки

Марсело Разон Санчес – знавець творчості Франца Кафки, юрист. Колишній професор кафедри основ права в Університеті Тарапаки. Ексюрист Ради оборони Чилі. Сьогодні – юрист у сфері нерухомості та особистого майна.

Про автора

Макс Сір (Max Sir, Вінья-дель-Мар, Чилі) – ілюстратор, художник і театральний режисер. Визнаний художник-пластик у Чилі та за кордоном, відомий як драматург у Нью-Йорку, де він також брав участь у виставах як актор. Його твори мистецтва були удостоєні численними національними мистецькими преміями та експонувалися в Нью-Йорку, Берліні, Парижі, Коста-Риці, Вашингтоні, Лондоні, Афінах, Празі, Львові та у містах Чилі. Художник провів значну кількість міжнародних персональних виставок, серед останніх – “Голоси Сор Хуани Інес де ля Крус” у Галереї IDB у Вашингтоні (2016); “Аліса на порозі” у Празі, Чехія (2017); “Аліса Макса Сіра в Лондоні” (2018). Його серія картин “Alice” (“Аліса”) експонувалася ​​і була на обкладинці Міжнародного салону сучасного мистецтва “Карусель Лувру” (Париж, травень 2018 р.) та ярмарку мистецтв Параллакс (Лондон, липень 2018 р.). Прем’єра його останнього проєкту – “Гамлет”, що був задуманий, спроєктований та зрежисований ним, відбулася у Львові в межах фестивалю “Кіт Ґаватовича”. Графічний роман “Гамлет” як частина мультидисциплінарного проєкту, був опублікований в Україні презентований на Українському Комік Коні та Львівському книжковому форумі у 2018 році. У 2019-2020 роках митець створив серію картин, натхненних традиційною українською культурою. Наразі Макс живе в Україні, працюючи над проєктом нового графічного роману за мотивами книги Кафки “Метаморфоза”, епізоди з якого представлені в галереї “ХотАртХол”.

Про виставку "Метаморфози"

Виставка Макса Сіра “Метаморфози” є результатом першого етапу роботи автора над графічним романом, за мотивами однойменного твору  Франца Кафки. За словами художника, цей проєкт народився під час його перебування у Празі, звідки й розпочалося дослідження творчості письменника.  

Проєкт “Метаморфози” є третьою серійною роботою, яка репрезентує авторське тлумачення  художника трьох літературних творів: “Аліса в країні див” Льюїса Керролла, “Гамлет” Вільяма Шекспіра та “Метаморфози” Франца Кафки. Особливість художньої інтерпретації Макса Сіра в тому, що митець залучає різні види мистецтва, які у властивий їм спосіб втілюють ідею твору чи презентований образ у форматі театральної вистави, живопису, графічного роману. 

Свій інтерес до зазначених творів митець пояснює небайдужістю до теми відчуженого суб'єкта, яка водночас об'єднує головних персонажів: “І Аліса, і Гамлет, і Ґреґор Замза (герой “Метаморфоз”) – усі вони знаходяться під тиском  своїх обов’язків, моралі та суспільства і в результаті опиняються у пастці нелогічних обставин та змінюють свій світ за допомогою химерних процесів.

Виставка Макса Сіра “Метамарфози” відтворює розвиток сюжету оригінального твору та розкриває теми – дегуманізації, відчуженості, самотності, розчарування, – перетворюючи текст в образно-виразні метафори.  

Зазначимо, що в межах експозиції будуть представлені принти оригінальних робіт Макса Сіра з серії "Метаморфози".