Перегляд фільму «Дві Надії»

Подія відбудеться у міському палаці культури ім. Гната Хоткевича у приміщенні “Вітальня Хоткевича [на реставрації]”.Детальніше про приміщення.

Дата проведення: 05 Березня  18:30 Чт

Ціна події: Вхід вільний

Адреса: Кушевича, 1

Про що фільм?

Документальна стрічка "Дві Надії" розповідає про легендарних учасниць ансамблю "Древо" - Роздабару Надію Микитівну та Реву Ніну Петрівну. Це ті самі жінки з Полтавщини, які виконують архаїчні українські пісні, зберігаючи їхню автентичність та співаючи поліфонією, що є вкрай складним навіть з точки зору професійного музиканта.

Сюжет

Дві жінки, які мають дуже різне життя, поєднані не тільки ім’ям Надія, але також великою любов’ю до пісень. Раніше в Україні співали всі і всюди: традиційні пісні були потужними колективними медитаціями, які супроводжували людей від народження і до самої смерті. 82-річна Надія Микитівна з села Крячківка – одна з тих небагатьох, хто досі береже цю старовинну традицію, що зникає. Вона вже 58 років співає у народному ансамблі "Древо", одному з найвідоміших серед фольклористів колективів у Східній Європі. Надія Микитівна остання з першого "золотого" складу "Древа", і до неї в Крячківку їздять музиканти з усього світу повчитися співати. За океаном у США живе ще одна Надія. Короткий візит у Крячківку і крячківська пісня колись змінили її життя. Про це Надя зробила відверту автобіографічну моновиставу "Розбита", яку ставить в Україні.

Унікальність події

Це перший показ фільму у Львові. Стрічку в Палаці Хоткевича презентуватимуть автори фільму - Уляна Осовська (режисер) та Денис Страшний (продюсер). 

Обговорення

Говоритимемо про важливість збереження фольклорних традицій, про самоідентифікацію через спів - як національну, так і особисту. І, звісно, в цілому про ансамбль "Древо" та цінність їхньої діяльності в глобальній культурі. Учасниками розмови будуть визнані фахівці у своїх сферах - Наталія Половинка (співачка, акторка, ініціаторка щорічного фестивалю Традиції "Древо"); Наталія Рибка-Пархоменко (актриса імені Леся Курбаса, співачка гурту "KURBASY"); Юрій Йосифович (керівник групи вивчення пісень Крячківки, менеджер веб-сторінки ансамблю "Древо"); Софія Палюх (співачка, керівниця фестивальних проєктів, дослідниця архаїчних спів).

5 березня, четвер. 18:30.

Великий зал Палацу Хоткевича.

Вхід Вільний