Мова ворожнечі: від слова до діла

Дата проведення: 01 Квітня  19:00 Пн

Ціна події: Вхід вільний

Адреса: Кушевича, 1

Інституції культури Львова об’єднались у великий спільний проект «Тиждень культури прийняття» з нагоди 25-річчя Центр "Джерело" Dzherelo Centre, який опікується дітьми та молоддю з інвалідністю.


В рамках цього проекту відбудеться ряд заходів та подій, одним із них - інтерактивна лекція Volodymyr Beglov, керівника Educational Center for Human Rights in Lviv, «Мова ворожнечі: від слова до діла» у Палац Гната Хоткевича, 1 квітня о 19:00.


Volodymyr Beglov:
«»Кілька тижнів тому Польща була приголомшена трагічними подіями - замахом на Павела Адамовіча, мера міста Ґданська. Чи не усі польські високопосадовці, а з ними - більшість світових медіа назвали убивство чиновника наслідком мови ворожнечі, яка небувалою хвилею охопила країну. Це ще один випадок, який підтверджує, що вербальне насильство може мати сильніший ефект - воно перетворює слова в пістолет або ніж. І вбиває.

А кілька місяців тому у львівському сегменті Facebook з’явилася група з назвою «Ловці». Її учасники та учасниці займалися простою справою - проти ночі полювали на вулицях міста «на циганів». Усе закінчилося тим, що восьмеро школярів озброїлися справжніми ножами і напали на ромський табір


Усі ці події - масові, а відтак стають відомі широкому загалу.
А що говорити про приватні історії чоловіків і жінок, які нас оточують?
Як необережно кинуте слово перетворюється на реальне насильство?
Чому зовсім незнайомі Тобі люди можуть справді постраждати від Твого посту у Facebook чи гучних теревенів у пабі в п’ятницю ввечері?
Яким чином формуються стереотипи і чи можемо ми їх змінювати?
Чому деякі слова потрібно назавжди викреслити з власного словника?
Що таке «мовна гігієна»?»


Запрошуємо Вас відвідати заходи з програми цього Тижня та стати частиною руху «Культура прийняття» для формування толерантної, привітної і відкритої спільноти міста Львова.


За іншими заходами та подіями в рамках Тижня культури прийняття у Львові стежте на сторінці Управління Культури.