Майстер-клас із малярства на склі

Подія відбудеться у міському палаці культури ім. Гната Хоткевича у приміщенні “Веранда Хоткевича”.Детальніше про приміщення.

Дата проведення: 30 Травня  12:00 Нд

Ціна події: 400 грн

Адреса: Кушевича, 1

В передостанній день травня запрошуємо Вас долучитись до неймовірно цікавого майстер-класу із малярства на склі. Це давня техніка нанесення зображення із зворотної сторони скла. Техніка виконання має дуже багато переваг: оскільки фарбовий шар наноситься зі звороту, відповідно все зображення міститься під склом – воно має блиск і захищене від зовнішніх пошкоджень.

Записатись на майстер-клас можна, заповнивши форму за посиланням: https://forms.gle/KgzKWmFB8GA1zLQR9 
Вартість участі в заході — 400 грн. Ці кошти будуть спрямовані на Спільнокошт проєкту галереї "ХотАртХол" у Палаці Гната Хоткевича. Ви можете зробити цей внесок зараз, натиснувши кнопку "Зафондувати" і обравши подарунком майстер-клас із малярства на склі на сторінці Великої Ідеї: https://cutt.ly/XviGIIy

Техніка малювання ікони на склі поширена на територіях, прилеглих до Карпатського регіону - України, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини. На склі малювали і в Греції, і в Давньому Римі, і в Візантії. У ХІХ ст. ікона на склі заполонила прикарпатські регіони України – Покуття, Гуцульщину, Буковину, що входили на той час до Австро-Угорської імперії.
Цікавою особливістю малярства на склі в українських етнографічних регіонах (Покуття, Гуцульщина, Буковина) є те, що місцеві майстри малювали на склі виключно ікони, тоді як в Європі були популярні і світські сюжети: пейзажі, натюрморти, побутові сценки. Найбільшим різноманіттям вирізняються ікони "богородичного" циклу.