Кінопоказ. Криниця для спраглих

Дата проведення: 20 Квітня  18:30 Ср

Ціна події: Безкоштовно за попередньою реєстрацією

20 квітня, о 18:30 у Палаці Хоткевича відбудеться показ стрічки Юрія Іллєнка "Криниця для спраглих" від кіноклубу Lviv Film Commission.
Вхід безкоштовний, за обов'язкової наявності посвідчення особи та попередньою реєстрацією.
Посилання на реєстрацію:
Про фільм

Фільм-притча про сивого діда Левка, якого полишила його родина. Дід почав доглядати за сільською криницею, пригадувати свою дружину, мріяти про зустріч з синами та готуватися до смерті. Втім, коли родина діда повертається в село, він також встає до них з труни.
«Криниця для спраглих» – дебютний режисерський фільм Юрія Іллєнка, знятий ним одразу після операторської роботи на «Тінях забутих предків». На обговоренні фільму після прем’єри на кіностудії Параджанов порівняв цей фільм з роботами Довженка. Однак попри це картину все рівно звинуватили в «ідейному збоченні» та поклали на полицю на 22 роки.
«Криницю для спраглих» було присвячено акторові-курбасівцю Дмитру Мілютенку, який зіграв у фільмі свою останню роль. Знятий на плівку «Нікрон» цей фільм має одне з найбільш контрастних зображень в історії українського кіно та й по сьогодні захоплює є метафоричністю та поетичністю кіномови.
Source: @Довженко-центр