Фотовиставка «Майдан 2014. Люди та події»

Подія відбудеться у міському палаці культури ім. Гната Хоткевича у приміщенні “Веранда Хоткевича”.Детальніше про приміщення.

Дата проведення: 15 Лютого  11:00 Вт

Ціна події: Вхід вільний (за наявності сертифікату чи тесту)

Адреса: Кушевича 1

Палац Хоткевича спільно з Музеєм Гідності у Львові презентують програму заходів до Дня Героїв Небесної Сотні. Розпочнемо 15 лютого із фотовиставки Володимира Кліщевського «Майдан 2014. Люди та події». 

Фотовиставка висвітлює ключові події учасників Революції Гідності: мирні, мистецькі акції протесту, побиття студентів, розстріл та прощання з Небесною Сотнею…

Коли трапився Майдан, автор фотографій вважав за необхідне бути з камерою на місці подій, наскільки дозволяв час, вільний від роботи.

Відвідати подію можна до 27 лютого з 11.00 - 18.00. Вхід вільний з дотриманням карантинних обмежень. Відвідувачів просимо мати з собою сертифікат про вакцинацію, негативний ПЛР-тест або довідку про одужання від коронавірусу.

Огляд виставки можливий із екскурсійним супроводом за попередньою реєстрацією: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf9krWVFOeOSfPAbQem9id-TNbkrm4U2jVu0GLY7STjkL57Yg/viewform 

                                                                               Про автора

Автором фотографій є київський фотограф, співробітник Посольства Німеччини в Україні Володимир Кліщевський. 

Володимир Іванович Кліщевський – професійний фотограф, співробітник Посольства Німеччини в Києві.

Народився в 1963 р. у Київській області. Після середньої школи закінчив аграрний технікум і академію. Завжди захоплювався природничими науками і творчістю. Цифрова фотографія дала змогу реалізувати свої мрії.

Сам фотограф так згадує події Майдану:

«...О 4 годині ранку 1 грудня найбільший мирний мітинг-протест студентів, який зібрався у Києві на Майдані Незалежності, спробували жорстоко придушити. Важко постраждало майже півсотні студентів, які народились уже за часів незалежної України. Це викликало нечувану реакцію суспільства, яке негайно вийшло на мирну акцію непокори силі, солідаризуючись із постраждалими. І вже 2 грудня до центру Києва зійшлось близько 800 тисяч людей, які вимагали не тільки курсу на Європу, але й розбудови держави за європейським зразком.

Повторна спроба влади придушити виступ привела до зведення барикад і наметів у центрі міста, де було утворено штаб громадської самооборони, аби захистити мирних людей. Наметове революційне містечко почало жити своїм життям. Постійно в межах містечка проводились збори, які збирали десятки тисяч людей, що приїздили з усіх куточків України підтримати мирну акцію протесту проти свавілля влади.

Щонеділі відбувались народні збори, які збирали щоразу не менше ніж півмільйона людей. Тут виступали провідні опозиційні державні діячі, бізнесмени, вчителі, лікарі, художники, письменники, музиканти, селяни і робітники, солдати і студенти... Тут створили каплицю, вільний університет, кухню, медичну частину. Містечко чекало на зважені кроки влади, аби порозумітись. Проте влада не чула й не бачила мільйонів людей...»