А чи знали ви, що Львів та Катовиці є творчими містами креативної мережі ЮНЕСКО? Із 2015 року Львів є містом літератури ЮНЕСКО, а Катовиці того ж року стали містом музики ЮНЕСКО. В обох містах є програми, що працюють у підтримку промоції титулу і функціонують вони при двох центральних культурних інституціях міст. У Львові це Палац культури Гната Хоткевича, де знаходиться офіс «Львова – міста літератури ЮНЕСКО», а у Катовицях – культурна інституція «Місто садів», де діє програма «Катовиці – місто музики ЮНЕСКО». І ось цього року після реалізації спільного проєкту до 100-ліття Станіслава Лема, команди зустрілись, щоб ближче познайомитись та запланувати наступні спільні проєкти. Протягом трьох днів, із 9 по 13 листопада, представники Палацу Гната Хоткевича дізнавались у Катовицях більше про роботу «Катовиці – місто садів», знайомились із локальними ревіталізаційними проєктами, новими культурними інституціями, стратегіями та планували спільні проєкти на 2022 рік.

В цілому робоча поїздка складалась з кількох частин – знайомства з літераторами, музикантами та галерейними просторами. За час відвідин Катовиць, відзначимо ряд важливих подій, в яких взяла участь команда Палацу Хоткевича та офісу міста літератури:

  • знайомство з керівниками інституції культури «Катовиці – місто садів», екскурсія просторами установи, відвідування галереї та виставок, а також концерту Коріни Марті «Central European Music for Medieval and Harpsichord» на малій сцені «Міста садів»;
  • зустріч-розмова з польським поетом Войцехою Бжоскою; 
  • екскурсія вугільною копальнею «Копальня Гуідо»; 
  • ознайомча екскурсія з муралами міста Катовиць, спільним проєктом офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» та офісом «Катовиці – місто музики ЮНЕСКО»;
  •  екскурсія галерейними просторами на ревіталізованому склозаводі, відвідування виставок;
  •  оглядини шахтарських районів міста Катовиці - старого костела, районів Нікішовець та Гішовець;
  •  відвідування Сілезького музею та Конференц-центру
  •  відвідини сольного концерту Леонори Армелліні,  V лауреатки XVIII Конкурсу Шопена у залі Національного симфонічного оркестру Польського радіо в Катовицях. 
Вже зовсім скоро Палац Гната Хоткевича та Місто садів анонсуватимуть нові мости співпраці, тож слідкуйте за оновленнями на офіційних каналах комунікації Палацу та офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО». Дякуємо нашим колегам за чудовий прийом.