У планувальнику життя Палацу чергова важлива позначка. Ми продовжуємо нашу ходу з оновлення просторів наступною ціллю буде завершення реалізації галереї ХотАртХол, а саме нижнього поверху галереї, призначеного для виставок мультимедійного та об'ємного мистецтв. Це означає, що наступні 80 днів ми будемо бити у дзвони, стукати у двері і гучно закликати громаду міста підтримати Палац у прагненні стати сучасним міждисциплінарним культурним центром.
Уже зараз Палац культури є хабом для професійних дієвців культури. Тут розташовується Офіс “Львів - місто літератури ЮНЕСКО”, тут працює Львівська кінокомісія, саме у Палаці відбуваються залучення та гуртування локальних спільнот, як-от Підзамче.Нарешті. Крім того, Палац Хоткевича завжди був і є простором для вільного та креативного саморозвитку різноманітних художніх та театральних колективів, які становлять невід’ємну складову у діяльності Палацу (Народний театр сатири "Під мостом", Театр-студія "Під Мостом" , Зразкова студія образотворчого мистецтва, Народний ансамбль танцю "Мрія", Зразковий ансамбль танцю "Квіти України",Зразковий ансамбль сучасного танцю "Данс-клуб", Зразковий ансамбль "Намисто"). Не даремно Палац носить ім’я Гната Хоткевича, який був дивовижно мультидисциплінарною людиною. Подібно патрону, Палац проводить різносторонню мистецьку і освітню діяльність, намагаючись кожного дня ставати кращим.
Розвиватись у напрямку міждисциплінарного центру Палацу дають можливість два важливі ресурси — інфраструктура та сенсове наповнення. Лише за останні кілька років новій команді Палацу в межах втілення стратегії вдалось відновити велику частину просторів. Це було б неможливим без залучення активних спільнот, адже і “Khotkevych Space”, і перший поверх галереї ХотАртХол вдалось реалізувати завдяки залученню небайдужих людей та благодійників.
Спільнокошт, певним чином, є невід’ємною частиною історії Палацу, адже саме так він починався, коли трохи менше ста років тому львівські робітники, отримавши дозвіл на зведення будівлі, запустили процес громадського фінансування. Результатом активної взаємодії спільноти стала зібрана сума у 50 тисяч злотих. Це дало змогу постати у місті великому на той час функціональному культурному простору із концертним залом, кімнатою з настільними іграми, читацьким залом і бібліотекою, палярнею, буфетом, просторою терасою для оркестру на даху, унікальним залом для боулінгу у підвальному приміщенні та кінотеатром.
Рік тому ми разом з вами вже успішно повторили той успішний кейс, зібравши суму у 82 тисячі гривень із 80-ти необхідних і отримавши 6 тисяч євро дофінансування на перший поверх галереї "ХотАртХол" від програми підтримки Європейського Союзу House of Europe.
Цього року маємо повторити це ще раз, зібравши 85 тисяч гривень на реалізацію нижнього поверху “ХотАртХол”. Наш проєкт, створений у взаємодії з ГО Lviv Cultural Centre, бере участь у конкурсі "Культура. Спільнота" від Міжнародного фонду "Відродження", тому при успішній краудфандинговій кампанії Фонд подвоїть зібрану суму.
Ви можете стати одним із наших перших доброчинців просто зараз, перейшовши за першим лінком в коментарях і зафондувавши наш проєкт. До речі, на суму благодійного внеску ви також можете обрати подарунок від проєкту та партнерів, зокрема Офісу "Львів - місто літератури ЮНЕСКО".
Підтримуйте нас, стежте за подіями, які будуть презентувати перебіг Спільнокошту. Буде дуже цікаво, натхненно та драйвово!
Внизу — ілюстрації проєкту нижнього поверху галереї, яким він буде у разі успішної кампанії. Автор — Віталій Шидей.