Великий зал Палацу Хоткевича, або, як ми ще по-домашньому називаємо "Вітальня Хоткевича", "пішов" на реставрацію.
Великий зал Палацу Хоткевича — одна з головних окрас інтер'єру будівлі. Його реалізували у 1934 році за проєктом архітекторів Тадеуша Врубеля та Леопольда Карасінського, а добудували і значно розширили приміщення у 80-х роках за радянської влади. Таким чином, Великий зал міг вмістити 597 відвідувачів на площі 465 кв м. Сцена великого залу протягом усіх часів була втіленням міждисциплінарності Палацу: тут відбувались музичні, літературні, театральні, танцювальні та заходи із візуального мистецтва. У Палаці проходили концерти як відомих артистів, так і заходи за участі початківців й аматорів. Великий зал був, є і буде відкритим багатофункціональним майданчиком для спільнот із різними зацікавленнями та можливостями.
Ми здійснили чимало оновлень по освітлювальній та звуковій частинах облаштування сцени залу за останній час. Однак, роки взяли своє, тому сьогодні нашій Вітальні потрібна реставрація.
Перше завдання, яке стоїть перед Палацом в межах реставрації залу — це зробити його сучасним і комфортним місцем для відвідувачів та учасників. Зберігаючи історичну цінність залу, ми плануємо оновити його функціонально. Ще одна важлива ціль — це безпека усіх, хто буде знаходитись в залі. На виконання пожежних приписів ми демонтуємо швидкозаймисті матеріали і замінимо їх на якісні та стійкіші до зовнішних загроз та руйнування.
Віримо, що Великий зал повернеться з реставрації якнайшвидше і ми будемо збиратися разом на яскраві події в одному з найкращих концертних холів міста.
Ілюстрація внизу — як виглядатиме Великий зал Палацу після реставрації. Візуалізація: Віталій Шидей.