У четвер, 9 вересня, в галерейному просторі “ХотАртХолу” Палацу Гната Хоткевича відбулась презентація виставки “Метаморфози” чилійського художника та режисера Макса Сіра.

У галереї представлені роботи, які є художньою рефлексією автора на оповідання Франца Кафки “Перевтілення”. Представлені ілюстрації виконані як у класичній техніці олійного живопису, так і в жанрі графічного роману. Наратив експозиції представляє авторську інтерпретацію відомого твору, подібну до розповіді у коміксі. Картини буквально “промовляють” до глядача своїми назвами, які передають думки або стан зображених персонажів. 

За словами Макса Сіра, ідея створення серії художніх робіт, присвячених твору Кафки, виникла під час його перебування у Празі, проте увиразнилась в час коронавірусної пандемії. Більшість із нас опинилися в ситуації абсурдних обставин вимушеної соціальної самоізоляції, що спричинили стани покинутості, апатії, зневіри, безвиході, самопожертви, які суголосні до персонажа Кафки Ґреґора Замзи. Виставка відтворює сюжет оригінального твору, водночас зображення головного героя несподівано пропонує ймовірність альтернативного розвитку сюжету. 

Виставка “Метамарфози” Макса Сіра триватиме у Палаці Хоткевича до 15 вересня. Зазначимо, що в експозиції представлені як оригінали, так і принти оригінальних робіт.

Кожен із відвідувачів може залишити свій відгук про виставку у відкритій книзі, яка створена спеціально до експозиції “Метаморфози”.