В останній день січня 2020 року у Виставковому залі Палацу Гната Хоткевича відбулася презентація звітної діяльності нашої установи за минулий рік, а також були привідкриті деякі стратегічні плани на рік поточний.

На заході були присутні митці, менеджери культурних установ, громадські діячі, а звітну діяльність презентувала керівниця Палацу Хоткевича Олександра Онишкевич.

Аби більш широка аудиторія мала змогу ознайомитися з презентацією, ми її оприлюднюємо у цьому матеріалі разом із супровідним текстом. Слайди презентації знаходяться у галереї, "в підвалі" матеріалу.

Яким був 2019 рік для Палацу Хоткевича - коротко у представленому промо ролику. 

Досягнення й успіхи 2019-го: наші підсумки 

Команда Палацу працює згідно стратегії, яку розробили працівники за ініціативи попередньої керівниці у 2018 році.

Втілюючи стратегію Палацу, ми виокремили 4 напрямки розвитку - сенси, інфраструктура, команда та комунікація.

Сенси

На шляху до того, щоб стати культурним центром, який є лідером культурних тенденцій, ми наповнюємо наш Палац подіями. У 2019 році було проведено 350 подій, під час яких нас відвідало понад 80 000 осіб. 

 • Колективи. Одним з основних сенсів Палацу є колективи. Наші колективи брали участь у міжнародних та всеукраїнських фестивалях, організували мистецькі події, заходи, майстер-класи
 • Табір. "Веселкове літо" - вперше успішно реалізований проєкт працівниками Палацу. Ми планували один тестовий "заїзд", але був шалений попит і вийшло цілих три "заїзди", який загалом відвідало 40 дітей.
 • Кінопокази. Історично в Палаці було 3 різні кінотеатри. У 2019 ми відновили традицію кінопоказів та провели 14 показів для дорослих та дітей, які відвідали від 40 до 400 осіб.
 • Окрім власних подій за цей рік, Палац Хоткевича став надійним партнером та співреалізатором знакових для міста проєктів. Серед них проєкт Львівської кінокомісії. Так, ми провели Шостий пітчинг кінопроєктів у вересні минулого року.  Також наша інституція активно залучена до запуску Муніципальної галереї мистецтв на Стефаника 11.
 •  Із 2016 року вагомою частиною Палацу став офіс “Львів - місто літератури ЮНЕСКО”, який за минулий рік реалізував унікальну міжнародну перекладацьку майстерню ЛітТрансформер та перший мікро з’їзд міст літератури у Львові, на який завітав міський голова Норвіча. Офіс запрезентував Палац також на національному стенді України в рамках Франкфуртського міжнародного книжкового Ярмарку.

Інфраструктура

 • Вбиральні. Цього року врешті-решт завершено ремонтні роботи санвузлів та холу Палацу. Відтепер відкриті фойє та вбиральні, які доступні як для маломобільних груп населення, так і кімната для матері і дитини.
 • Пожежна безпека. Ми невтомно працюємо над пожежною безпекою і з 20 пунктів припису від ДСНС нам вдалося минулого року виконати ще 9 пунктів пожежного припису, основні з них - пожежна сигналізація з оповіщенням, електроскрутка в електрощитових, крім того працівники Палацу пройшли навчання з техногенної безпеки.
 • Дах. У 2019 році були розпочаті ремонтні роботи з реконструкції плоского даху Палацу і розроблені ПКД із реконструкції шатрового. У цьому році продовжуємо роботу в цьому напрямку.
 • Світло. У минулому році ми освітили сцену за останніми новітніми технологіями - тепер вона оснащена 256 варіантами освітлення зі здатністю відтворювати до 16 тисяч кольорів.
 • Ремонт аудиторій. Влітку 2019-го виконано два поточні ремонти танцювальних класів та встановлено сучасну систему вентиляції.

Фінанси

 • Бюджетних надходжень у 2019 році ми отримали на суму у понад 15 млн грн. Також Палац у результаті господарської діяльності заробив 3,3 млн власних надходжень. 
 • Тендери. Всього у 2019-му році було оголошено 7 тендерів на загальну суму 11 млн 347 тис грн.
 • Ґранти. Намагаємось залучати додаткові кошти, проєктуючи нові ідеї з метою цільового використання культурного простору у Палаці. Тож у минулому році нами було написано та подано 6 заявок. Крім цього, Палац Хоткевича є партнером для багатьох, хто реалізовував або подавав свої ґрантові заявки. П'ять наших заявок перебувають на розгляді ґрантодавців, а одна була успішно виграна - це проєкт "Khotkevych Spaсе" в межах Громадського бюджету Львова. Вдячні кожному, хто нас підтримував, віддавав голоси та просив інших віддавати свій голос за нас. 

Команда

Команда - основний ресурс, завдяки якому відбуваються зміни, адже кожен з нас створює цю установу.

Також за час 2019 рік наша команда доповнилась новими вмотивованими працівниками. 

Ми працюємо над тим щоб стати найкращою командою найстарішого історичного культурного центру Підзамче. Тому ми проводимо і беремо участь у навчаннях.

Комунікація

Щоб досягти помітних результатів, ми налагоджуємо комунікацію. Для цього наприкінці року ми оновили промоційну продукцію - футболки, екоторбинки, стікери, ручки та горнятка. Зокрема образ Гната почав активно використовуватись для популяризації бренду Палацу.

Із січня 2019 по січень 2020 року ми збільшили кількість аудиторії у основному каналі комунікації - на нашій сторінці у Фейсбук майже вдвічі. 

Інтернет-ЗМІ минулого року нас згадували 110 разів, а також ми були видимі на телебаченні, чуті по радіо та прочитані у пресі. 

Плани

Ставимо собі амбітні цілі на цей рік. Нас чекають два великі проєкти в напрямку культурних індустрій: 

 • Торіно Скріп Лаб - міжнародний сценарний воркшоп від Торінської кіно лабораторії
 • Літературна резиденція  -  запуск пілотної міжнародної програми для резидентів.

Ми продовжимо оновлювати інфраструктуру. Зокрема, Великий концертний зал - найважливіша ціль на цей рік.

Ще один проєкт, який ми хочемо втілити в життя - це галерея "ХотАртХол", яка має постати у найбільш прохідному просторі Палацу - у фойє. Сьогодні менеджери Палацу отримують заявки від митців різних категорій на проведення виставок, однак ми повинні відмовляти, оскільки наші приміщення є або замалими, або без належного освітлення. Відтак, ми прагнемо створити галерею для експозицій молодих, перспективних митців, для учнів студії образотворчого мистецтва, а також як місце для проведення екскурсій, майстер-класів та проведення зустрічей із митцями.

Ми вже пройшли перший відбір на отримання ґранту від фундації "House of Europe" і тепер на реалізацію галереї нам потрібно назбирати власний внесок на Спільнокошті для того, щоб отримати дофінансування в розмірі 6000 євро. Тож зовсім скоро ми сподіваємось на вашу підтримку для досягнення цієї амбітної мети.

Вдячні за допомогу та сприяння Львівській міській раді, зокрема управлінню культури, і усім, хто долучається та переживає за розвиток Палацу Гната Хоткевича.