Історія Палацу Хоткевича тісно пов’язана з ідеєю громадського фінансування. Майже 100 років тому львівські робітники вийшли на протести через відсутність місця для проведення дозвілля. Грошей на будівництво місцева влада не виділила і тоді спільнота взяла ініціативу на себе, організувавши збір коштів своїми силами. Протягом десятиліття кожен робітник віддавав 1% місячної заробітної плати на будівництво Палацу. З часом назбиралась достатня сума, що дозволила постати мрії робітників.

Сучасний Палац Хоткевича продовжує традицію спільнокоштів, яка зміцнює громаду міста та культивує низові ініціативи у культурі. Палац Хоткевича – це історії людей, об’єднаних спільними зусиллями та метою: «Побачите нове, вийти за горизонт».

Фотовиставка має на меті розповісти про роль та значення Палацу Хоткевича для людей, які тут працюють та створюють культурний простір для мешканців нашого міста. Ця виставка про нас із вами, про  історію установи в обличчях, про те, що об’єднує, мотивує та надає сенсу. 

“Це – проєкт, який покликаний передати мотивацію та  почуття тих, хто творить історію Палацу щодня”, – Олександра Онишкевич, керівниця Палацу Хоткевича. 

Авторка про свої фотографії та проєкт в цілому:

Над зйомкою фотопроєкту працювала Галина Кучманич, яка втілила ідею виставки в авторських світлинах: “Для мене було важливо не вриватись без попередження, а плавно влитись у колектив. Напевне, дуже допомогло те, що я працювала у Палаці раніше. Я знаю колектив і вони знають мене”.

Для створення невимушеної атмосфери під час зйомок, авторка спочатку розмовляла з працівниками та дізнавалась про те, як самі учасники проєкту визначають свою роль у Палаці, що відчувають, виконуючи свою щоденну роботу. Кожна відповідь, з дозволу учасників, розміщена під світлиною, для деяких – вжито метафору. 

Фотопроєкт наголошує на важливості кожної ролі у спільній діяльності: потрібні ті, хто творить мистецтво танцю, живопису, співу, слова; хто опікується чистотою; хто забезпечує безпеку та охорону; хто стежить, щоби все працювало; хто здійснює розрахунки; хто стратегує та комунікує. Фотовиставка розповідає про Палац через людей, які в ньому працюють.