8 грудня, у Палаці Хоткевича, відкрито оновлений простір “ХотАртКлас” — сучасну артмайстерню для юних митців. Реалізація цієї ініціативи стала можливоюзавдяки інструменту Громадського бюджету Львова. У 2020-му році 691 львів’янин віддав голос за проєкт “ХотАртКласу”, що дозволило йому увійти до п’ятірки ініціатив малих проєктів в категорії “Інші” і бути дофінансованим Львівською міською радою.

Протягом багатьох років у цьому приміщенні працює Зразкова студія образотворчого мистецтва під керівництвом Галини Якубишини та викладачки Мар’яни Громиш. Викладачі студії — професіонали-художники з високою академічною освітою, які навчають дітей різним видам й практикам візуального та об’ємного мистецтва, регулярно проводять майстер-класи. Однак, на жаль, досі простір був недостатньо оснащений та комфортний для сучасного багатофункціонального використання.

Дизайн простору розробляла Олена Курець, якій вдалося втілити у проєкті всі креативні задумки і побажання керівників студії, поєднавши їх з ергономічними рішеннями та європейськими практиками. В результаті проведення робіт Палац отримав мультивекторне, технічно обладнане приміщення з підключенням потужного світла, встановленими професійними художніми шафами, мольбертами, зручними стільцями-сідлами і проєктором з екраном для інтерактивної творчої офлайн та онлайн роботи.

Тож тепер митці-початківці мають усі найкращі умови для розвитку у Палаці Хоткевича, адже крім творчої майстерні в інституції уже рік працює галерейний простір “ХотАртХол”, який створений саме для мистецьких дебютів.

Стати учасником і почати навчатися у “ХотАртКласі” можна в будь-який час. Для цього потрібно лише заповнити заявку онлайн на сайті Палацу Хоткевича через кнопку “записатись у гурток”. Усю детальну інформацію можна дізнатись у менеджерки колективів за телефоном +380 (93) 88 39 175 (Марта Саламін).

Разом з нами сьогодні "ХотАртКлас" відкривав відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради та управління культури Львівської міської ради.

До слова, уже наступного року в Палаці Хоткевича буде створено ще один мистецький простір в межах реалізації проєкту Громадського бюджету. Цього разу оновлення стосуватимуться театральної майстерні, яка буде облаштована за взірцем театральних навчальних закладів, а саме – “чорного кабінету” (black box theater).