15 грудня, у річницю відкриття галереї "ХотАртХол", у Палаці Хоткевича було презентували фотовиставку "Люди Палацу", над якою працювала фотографиня Галина Кучманич.
Фотовиставка "Люди Палацу" стала шостою експозицією у "ХотАртХолі" з часу її відкриття. Незважаючи на карантинні обмеження, галерейний простір Палацу став місцем, де експонувались митці зі всієї України, а у вересні тут пройшла виставка чилійського художника та режисера Макса Сіра. До слова, першою у "ХотАртХолі" була виставка "Хоткевич. Натхнення", на якій ми представили збірку малярських робіт патрона Палацу Гната Хоткевича. Як вдало підкреслила координаторка галереї “ХотАртХол” Анастасія Гуменецька, дуже символічно, що над оцифруванням візуальних творів Гната Хоткевича працювала саме Галина Кучманич, авторка фотовиставки "Люди Палацу".
Власне, ідея фотовиставки належить Олександрі Онишкевич, керівниці Палацу, яка хотіла поєднати мистецьку роботу з висвітленням робочих буднів працівників культурної установи. “Це проєкт, який покликаний передати мотивацію та почуття тих, хто творить історію Палацу щодня”, – каже Олександра. Втілити ідею без роздумів запропонували Галині Кучманич, колишній працівниці інституції, яка зуміла за короткий термін реалізувати складний проєкт, передавши світлинами значення людей для Палацу. За переконанням фотомисткині, без персоналій Палац є лише красивою будівлею епохи функціоналізму, проте саме люди надають значення усьому, що тут відбувається.
Для створення невимушеної атмосфери під час зйомок авторка спочатку розмовляла з працівниками та дізнавалась про те, як самі учасники проєкту визначають свою роль у Палаці, що відчувають, виконуючи свою щоденну роботу. Кожна відповідь з дозволу учасників розміщена під світлиною.
"Працюючи над фотовиставкою, я намагалась плавно і легко підійти до співпраці, щоб показати, хто чим займається в Палаці. Я запитувала людей, як вони відчувають свою роль у Палаці - і, виходячи з їхніх відповідей, я намагалась зробити так, аби та фраза людини була підкріплена візуальним елементом - фотографією", — поділилась інсайдами та емоціями роботи на виставкою Галина Кучманич.
Ця виставка про про історію установи в обличчях, про те, що об’єднує, мотивує та надає сенсу.
Виставка триватиме до 25 грудня. Відвідування можливе за наявності сертифікату про дводозову вакцинацію.