Проголосувати за проєкт Палацу можна за цим покликанням

Уже четвертий рік у Палаці Гната Хоткевича триває масштабна перебудова. За цей час командою, яку зараз очолює Олександра Онишкевич, було здійснено чимало структурних зрушень: установа розробила нову стратегію розвитку, власний брендбук, було оновлено статут Палацу, розпочалась масштабна інфраструктурна робота у будівлі. За короткий час команді культурних менеджерів вдалось розпочати цілий ряд заходів, які потребували втручання ще з радянської епохи – зокрема ремонт даху, вбиралень, аудиторій та кабінетів. У попередні роки було вставлено низку протипожежних заходів безпеки. 

Вийшовши з періоду стагнації, Палац Хоткевича поступово стає сучасним культурним центром, який гуртує навколо себе спільноти свідомих людей і активну громаду мікрорайону Підзамча. У Палаці розташовується офіс "Львів – місто літератури ЮНЕСКО", який займається літературним розвитком у локальному і глобальному контекстах. Тут працює Львівська кінокомісія, яка створює промоцію Львова у сфері кіновиробництва. Завдяки ґрантовим успіхам у Палаці було відкрито галерею "ХотАртХол", яка допомагає художникам дебютувати на мистецькій сцені. У стінах закладу позашкільну освіту отримують сотні дітей, що займаються розвитком у різних мистецьких напрямках – народних і сучасних танцях, у вокалі, театральній майстерності, в образотворчому мистецтві. У Палаці Хоткевича реалізовують чимало соціокультурних ініціатив та проєктів, які відповідають на питання – "в якому місті, у якій країні ми житимемо завтра?". В цьому аспекті для таких інституцій, як Палац Хоткевича, важливою платформою залишається бюджет участі – майданчик, який дозволяє резидентам міста голосувати за проєкти, які будуть додатково профінансовані міською радою.

У 2019 році Палац Хоткевича подав проєкт "Khotkevych Space". Подаючи цей проєкт на Громадський бюджет міста Львова, команда Палацу спільно з офісом "Львів — місто літератури ЮНЕСКО" прагнули відновити історичну справедливість, адже ще за проєктом Тадеуша Врубеля у Палаці була розміщена бібліотека на рівні третього поверху тодішнього Клубу працівників комунальних служб Львова. У ті часи (30-ті роки ХХ століття) бібліотека мала читальний зал, де збиралось культурне середовище на лекції, читацькі заходи та літературні вечори. Завдяки підтримці львів'ян Палацу вдалось реалізувати ініціативу, тож тепер у колишньому малому залі діє мультифункціональний простір, де, як і раніше, можна проводити дозвілля, читаючи книги, беручи участь в громадських дискусіях, творчих заняттях чи збиратись на кінопокази — ще одна добра і давня традиція Палацу, яку тут відновили і проводять разом зі згаданою Львівською кінокомісією.

Простір раніше:

Простір сьогодні:

Роком пізніше Палац конкурував з ініціативою створення великої сучасної майстерні для юних художників. У Палаці вже був галерейний простір, проте місця для створення картин – ні. Перемога проєкту дозволила технічно облаштувати приміщення: закупити нові меблі, мобільні сидіння з текстильними м'якими подушками, тримач для сушіння готових робіт, мольберти, бокси, експозиційні підставки для натюрмортів, мультимедійний екран для перегляду навчальних відео та проведення онлайн-семінарів. В цьому приміщенні професійно навчаються десятки дітей та дорослих різним видам образотворчого мистецтва, зокрема малярству на склі та графіці.

У цьому році команда Палацу подалась із новим проєктом на бюджет участі. Цього разу тут хочуть облаштувати театральну майстерню за взірцем західних навчальних закладів, а саме – "чорний кабінет" (black box theater). Планується, що у цьому просторі можна буде проводити камерні покази, відкриті заняття і театральні майстер-класи для мешканців Львова. Номер малого проєкту – 115.

Нагадаємо, голосування за проєкти триватиме до 15-го листопада на сайті lviv.pb.org.ua. Також проголосувати можна у центрах надання адміністартивних послуг міста Львова.

Проголосувати за проєкт Палацу можна за цим покликанням