Що це?

Фестиваль миттєвого мистецтва —  перший у Львові повноцінний посткарантинний мультижанровий офлайн-фестиваль з імпровізації, який включає п`ять напрямів — театр, танець, музика, література, візуальне мистецтво.

Фестиваль відбуватиметься у Палаці Гната Хоткевича три дні — 14, 15 і 16 серпня. Протягом цього часу ми будемо говорити, вчитися і практикуватися в імпровізації, споглядати дивовижні перформанси — і все це за участі досвідчених митців і мисткинь.

Програма Фестивалю миттєвого мистецтва

Програма кожного із днів фестивалю складається із двох частин - денної і вечірньої. Денна частина фестивалю є безкоштовною, у неї входять лекції та майстер-класи. На денні події вхід вільний, однак за попередньою обов`язковою реєстрацією тут: [ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ].

Вечірня програма мистецьких перформансів є платною, а купити квитки можна як на кожен день окремо, так і на всі дні фестивалю зі знижкою 15% [ПРИДБАТИ КВИТОК].


День перший (14.08.2020)

Фестиваль розпочинається у п`ятницю. Перший день ФММ присвячено виключно танцювальній імпровізації. 

О 17:00 відбудеться ВІДКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ, а вже о 17:30 розпочнеться денна програма.


Танцювальна імпровізація


17:30 — 18:15. Практика з Марією Бакало

Марія Бакало - перформерка, танцівниця, хореографиня, викладачка. Хореографиня фестивалю LvivMozart 2017, 2018, мистецько-соціального проєкту ''Осінь на Плутоні'', мультидисциплінарного інклюзивного проєкту ''Погляд', викладачка на фестивалях ''Втіло'', ''PushOk'', ''Dancefullness'', ''Кіт Гаватовича'. Засновниця школи сучасного танцю "Contemporary dance space".

В межах події проведе практичне заняття з танцювальної імпровізації, де буде спрямовувати відвідувачів втілювати свою уяву, відчуття простору та динаміки часу в ритмічному русі тіла.

18:30 — 19:15. Лекція Юлії Півторак.

Юлія Півторак — культурологиня, дослідниця танцю, викладачка кафедри культурології УКУ. Фулбрайтівка, випускниця програми "Студій перформенсу" Нью-Йоркського Університету, активна учасниця глобальної аматорської танго спільноти.

Під час події лекторка буде розмірковувати разом з відвідувачами про хореографію та імпровізацію, модерний та постмодерний танець, про демократичний рух та тіло демократії. Реєстрація обов`язкова.

19:30 — 20:30. Танцювальний імпровізований перформанс 

Це спонтанна тілесно-просторова поезія, що творитиметься за методом real time composition, poetic movement та інших тілесно-перформативних практик, які зводяться до процесу миттєвої композиції імпровізації і включать досвід навчання у таких майстрів імпровізації як Billie Hanna, Stephen Batts, Peter Pleyer, Ben Duke, Валентина Цзина та інших.

Ви маєте унікальну змогу не просто прийти на мистецьку подію, а поринути в космос танцювальної фантазії, де митці покажуть неповторний перформанс в унісон з музичним імпровізованим акомпанементом на роялі. Це буде вечір висловлювань, повних слухання, пауз і оголених рішень без попередньої підготовки. 

Виконавці:

Перформанс від "Contemporary dance space": Марія Бакало  хореографиня, танцівники  Ольга Шередько, Анастасія Мороз, Лілія Мельник, Микита Кравченко, Алла Шляхова.Музика: Марія Яремак, рояль, міді-клавіатура.

*Contemporary dance space  школа сучасного танцю з 2014 року у Львові як осередок зацікавлених та тих, хто практикує танцювальну імпровізацію, контемпорарі, перформанс. Перформативні колаборації включають співпрацю з художниками, поетами, композиторами,  фотографами, творцями кіно. Своїм мистецтвом ми шукаємо відповіді. Ми не стверджуємо, а досліджуємо, ставимо запитання собі та іншим. Ділимось досвідом і надаємо його охочим прийняти.

Марія Яремак - композиторка, аранжувальниця, викладачка сучасної теорії музики в MUZcool.

[ПРИДБАТИ КВИТОК]

День другий (15.08.2020)

У суботу день музичної та візуальної імпровізацій. Завершить фестивальний день дивовижний музично-візуальний перформанс від  гурту "Гравіцапа" та Олександра Пелипенка.
 

Музична імпровізація

14:00 14:45. Лекція Михайла Балога

Михайло Балог —  український джазовий саксофоніст, музикант та експериментатор, засновник і автор методик Vedel School. Реалізовує себе як саксофоніст, Ambient музикант та автор проєкту електронної музики MANU.

Михайло розкаже про те, як імпровізувати з музикою, про експерименти ритмом, композицією, тональністю та гучністю. 

15:00  16:15. Майстер-клас від Михайла Балога 

На жаль, Марк Токар, який був анонсований як ведучий практики та один з учасників імпрвізаційної шоу-програми не братиме участі через різке погіршення стану здоров`я.

Візуальна імпровізація

16:45  17:30. Лекція Світлани Власової

Світлана Власова —  перформерка, графічна дизайнерка, ілюстраторка, дизайнерка аксесуарів та сценічного костюму, скульпторка-декораторка інтер’єрів. Художниця працює у станковій графіці, а також у напрямку східного мистецтва (дзен-каліграфії). Виставкову діяльність провадить більше 15 років. Перший кураторський проєкт – Міжнародна виставка сучасної графіки "Новорічні орієнталії", яку вона організувала у 2016 р.

Під час лекції Світлана розкаже та продемонструє техніки візуального мистецтва, де виключну роль відіграє імпровізація.

17:45 — 19:00. Майстер-клас від Зоряни Базелевич

Зоряна Базилевич — навчалась у Львівському коледжі Декоративно-прикладного мистецтва ім. І. Труша. Працює у галузях текстилю, живопису, книжкової графіки та ілюстрації. Брала участь у виставках в Україні та Польщі. Займається індивідуальною і груповою психотерапією, гештальт-терапією, арт-терапією.

Під час практики ви будете мати змогу поринути у вир власної фантазії та зобразити її методом інтуїтивного живопису.

19:30  20:30. Музично-візуальна імпровізація 

Будемо дивитися та слухати, як втілюється смілива фантазія митців цього вечора у нашому просторі. Музичні експерименти з інструментами, що розвиватимуться по всьому залу в поєднанні  візуальними ідеями, які транслюватимуться на десятиметровому екрані — фантастичні імпровізаційні сни суботнього вечора.

Виконавці:

Марк Токар, “Гравіцапа” (Олександр Жабокрицький - гітара, Євген Гетьманець - ударні, Володимир Стернюк - кларнет) та Олександр Пелипенко (VJ-set).

*Марк Токар та його музика — це сміливе поєднання української традиції з сучасною імпровізацією. Бере участь в десятках міжнародних проєктах. Гастролює в Європі, Ізраїлі, США. Співзасновник і учасник таких літературно-музичних проєктів: “Альберт або найвища форма страти”, “Антонич удома”, “Абрикоси Донбасу”, “Енеїда або безкінечна подорож”, “В.Стус і “У цьому полі, синьому як льон”.

“Гравіцапа” — львівський колектив авангардної музики, експериментатори аудіального і візуального сприйняття. Гурт є першопрохідцем жанру математичного року в Україні. У 2009 році видали свій демо-альбом "Вільне радіо Альбемута". 

Олександр Пелипенко - автор візуальних творів нових медій, який тісно співпрацює з музичними гуртами “Океан Ельзи”, “Антитіла”, “Тартак”, “Без обмежень” та іншими в межах їх сольних та фестивальних програм. У своєму мистецькому доробку має більге 500 проєктів візуального мистецтва.

[ПРИДБАТИ КВИТОК]

День третій (16.08.2020)

У неділю денну частину складуть лекції та майстер-класи із літературної і театральної імпровізацій, а увечері Ma3gun та письменники покажуть нам симбіоз цих двох напрямків.


Літературна імпровізація
14:00 —14:45. Лекція Оксани Дарморіз

Оксана Дарморіз — культурологиня, доцентка Львівського національного університету імені Івана Франка, голова громадської організації "Українська асоціація культурологів - Львів". Сфера наукових зацікавлень: міфологія, культурна ідентичність та семіотика. Співупорядниця книжки "Львів - місто натхнення. Література".

Лекторка занурить нас у світ літературного акціонізму, де буде йтися про експромти, перформанси, гепенінги, різні літературні формати, які створюються в режимі живого часу. Про Львів як середовище літературного акціонізму та тих, хто творив і творить це середовище.

15:00 — 16:15. Практика з Іриною Снітинською

Ірина Снітинська — засновниця тренінгової компанії «Аґрус: Практика слова». Авторка і засновниця низки соціально-культурних проєктів, зокрема  платформи сторітелінгу «Час історій» та медіапроєкту «Ключ до». Ведуча програм «Час історій» і «Герої карантину» на Radio Skovoroda.

Про те, як вправно розповідати історії чи то на кухні, чи то перед стадіоном розберемося під час практики зі сторітелінгу, де ви дізнаєтесь про інструменти побудови розповіді, про способи донесення інформації до різних людей, про емоції, натхнення, героїв та образи, які кожен з нас створює та переказує щодня. 

Театральна імпровізація

16:45  17:30. Лекція Уляни Рой

Уляна Рой — театрознавиця, викладачка кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. І. Франка, керівниця львівського інклюзивного театру «І Сміх, і Сльози».

Прийти на лекцію варто для того, щоб познайомитися з різними формами імпровізації в театральній сфері, зокрема з перформансом, гепенінгом, форум-театром, експериментальними та концептуальними театральними проєктами на українських та закордонних прикладах. 

17:45 19:00. Майстер-клас від Ярослава Федорчука

Ярослав Федорчук — український актор театру і кіно, провідний актор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса, засновник акторської студії «22», учасник музичного гурту «Миклухо Маклай». Активну театральну та кіно діяльність провадить більше 10 років.

Під час практики з акторської майстерності будемо працювати з власною тілесністю, а також з основними елементами імпровізації - довірою та комунікацією.

19:30  20:30. Театрально-літературна імпровізація 

Чи є щось більш спільне, ніж текст та дія? Текст описує дію, дія виконується відповідно до тексту, однак не цього разу, адже імпро шоу - це про спонтанність ідей, про рух фантазії, який бере початок від глядачів та втілюється акторами без сценарію та режисури. Цього разу все буде ще цікавіше, адже свої короткі форми сценічної імпровізації виконавці будуть створювати не лише за участі глядачів, а ще й з літератораторами.


Виконавці:

Ma3gum Improv Group та львівські літератори

*Ma3gum (Матриган) - група створена два роки тому, яка вже має більше 10 виступів у Львові у форматі коротких форм театральної імпровізації.

[ПРИДБАТИ КВИТОК]

Фестиваль миттєвого мистецтва відбувається за підтримки Управління культури Департаменту розвитку Львівської міської ради, а також за сприяння нашого технічного партнера проєкту Lito.

Зареєструватись на безкоштовну денну подію

Придбати квиток на вечірню шоу-програму зі знижкою 15%