14 - 16 серпня у Львові в Палаці кульутри імені Гната Хоткевича влаштували Фестиваль миттєвого мистецтва. Подія, присвячена імпровізації за п'ятьма напрямами - театр, танець, музика, література, візуальне мистецтво - стала першим посткарантинним мультижанровим офлайн-фестивалем з імпровізації у Львові. 

Як розповіла у коментарі для 032.ua заступниця директорки Палацу Діана Ігнатенко, фестиваль пройшов так, як і очікували організатори - камерно, щиро та відкрито:

"У нас можна було як заглибитись у себе, помедитувати, так і відчути простір, час і людей навколо себе. Нам вдалося в одній події поєднати можливості як для професіоналів, які мали змогу показати свою майстерність не в комерційних цілях, як це зазвичай буває, а задля втілення мистецького задуму. Тим самим, подія дала можливість відвідувачам бути не просто глядачами, а співтворцями того, що відбувалося впродовж трьох днів".

На фестивалі кожен міг обрати свій мистецький напрямок: спробувати себе в одному або відразу у п'яти. Потім кожен творив так, як відчував, на сцені Палацу Гната Хоткевича у відповідній мистецькій формі під керуванням митця-професіонала.

"Чи було все так, як ми задумали - ні. Чи сподобався нам результат настільки, щоб планувати подію наступного року - однозначно так! Найголовніше, що ми зрозуміли, що досі імпровізацію асоціюють з аматорством, провінціалізмом та, навіть, легковажністю. У той час як імпровізація - це ледь не найвищий щабель професіоналізму, адже не так важко запам'ятати послідовність дій та слів, однак куди складніше прислухатися до оточуючих і до себе в момент найвищої напруги. Дозволити пробувати, експериментувати, довіряти та комунікувати на сцені та у житті - це завдання ФММ. А чи справились ми з ним, покаже час", - підкреслила Діана Ігнатенко.

Нагадаємо, що Фестиваль миттєвого мистецтва, організований Палацом Гната Хоткевича, було проведено за підтримки Управління культури Львівської міської ради, технічного патрнера Lito та сайту нашого міста 032.ua