Галина Гурська: історія львівської письменниці та правозахисниці 30-х

Подія відбудеться у міському палаці культури ім. Гната Хоткевича у приміщенні “Веранда Хоткевича”.Детальніше про приміщення.

Дата проведення: 10 Березня  19:00 Ср

Ціна події: Вхід вільний

Адреса: Кушевича, 1

Лекція історика Андрія Павлишина про непересічну львів`янку 30-х Галину Гурську, талановиту польську письменницю єврейського походження та про громадське, благодійне та літературне життя Львова 30-х, ініційоване нею.

Вона вчилась на факультеті соціології Вільного університету в Брюселі, де її професор Ґійома де Ґрефа запровадив в соціологічну теорію нове явище прикладної науки того часу - психоаналіз Зиґмунда Фройда.
Біографія Галини Гурської тісно переплітається з мапою Львова: вона жила на теперішній вулиці Мєндєлєєва, де збирала речі для дітей бідняків, вела передачу на Львівському радіо, була співорганізаторкою Антифашистського конгресу діячів культури у Львові, який відбувся, до речі, у Палаці Гната Хоткевича. Також вона керувала притулком для сиріт на теперішній вулиці Героїв Майдану, була співзасновницею львівського журналу «Сигнали».
Як письменниця Галина Ґурська дебютувала в 1930 році барвистим опрацюванням європейського лицарського епосу — «Про королевича Ґотфріда, лицаря Різдвяної Зорі, дванадцять чарівних оповідей, майстром Йоганнесом Сарабандусом, астрологом Його Величності Короля, записаних».
Спікер: Андрій Павлишин – літературознавець, історик, перекладач, журналіст .
Подія відбувається в рамках Феміністичної весни у Львові.
Вхід вільний.
Просимо дотримуватись карантинних умов.